گروه پارس

مجسمه غول‌پیکر پژو در نمایشگاه ژنو!

۴ اسفند ۱۳۹۶

آنچه از نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ انتظار داریم معرفی خودرو است اما پژو ماه آینده تردستی دیگری را رو خواهد کرد!


استودیوی طراحی این خودروساز فرانسوی در حال آماده‌سازی مجسمه غول‌پیکری از یک شیر که نشان دهنده برند خود است می‌باشد. این مجسمه ارتفاع ۱۵٫۷ فوتی و طول ۴۱ فوتی دارد. طراحی باابهت این مجسمه نشان دهنده لوگوی مدرن شده‌ای است که از ۱۶۰ سال پیش تاکنون روی محصولات این خودروساز نصب می‌شود.


مجسمه غول‌پیکر مورد بحث جدیدترین پروژه موسسه طراحی پژو است. این موسسه پروژه‌های کاملاً متفاوتی از مبل گرفته تا بالگرد و دوچرخه‌های الکتریکی را به سرانجام رسانده است.


مدیر طراحی پژو آقای ژیلز ویدال می‌گوید:

طراحان ما یک طراحی نمادین و بدون زمان را از طریق مجسمه شیر بزرگی ایجاد کرده‌اند که در آن شاهد سطوح سیال و استخوانی هستیم. ابعاد ویژه این مجسمه تأکید زیادی روی کاراکتر خوب، قدرتمند و غیرقابل لرزش دارد. در این مجسمه شاهد حرکت رو به جلو و مطمئنی هستیم که بدون اغراق ایجاد شده است.

این مجسمه تنها محصولی از پژو نخواهد بود که ماه آینده در ژنو حاضر خواهد شد. در غرفه پژو انتظار معرفی نسل جدید سدان ۵۰۸ را که سردمدار زبان طراحی جدید شرکت خواهد بود داریم. همچنین احتمال می‌رود نسل جدید ون پارتنر نیز در این نمایشگاه حضور داشته باشد. البته انتظار نداریم هیچ محصولی از اوپل را ببینیم زیرا این خودروساز آلمانی که اخیراً زیر چتر حمایتی پژو-سیتروئن رفته تنها نظاره‌گر نمایشگاه ژنو خواهد بود.