گروه پارس

قابل‌اعتمادترین خودروسازان در سال ۲۰۱۸

۳ اسفند ۱۳۹۶

از سال ۲۰۱۳ تاکنون این اولین بار است که شاخص اعتماد کلی خودروها با بهبود روبرو شده است.

مطالعه قابلیت اطمینان خودروهای جی دی پاور در سال ۲۰۱۸ به تازگی منتشر شده و شاخص قابلیت اعتماد کل خودروها نسبت به سال ۲۰۱۷ با بهبود ۹ درصدی مواجه شده و از ۱۵۶ مشکل در هر ۱۰۰ خودرو به ۱۴۲ مشکل کاهش یافته است. این مطالعه سالانه تعداد مشکلات مشاهده شده در هر ۱۰۰ خودرو و در طی ۱۲ ماه گذشته را با نظرسنجی از مالکان اولیه خودروهای مدل سال ۲۰۱۵ جمع‌آوری کرده و هرچه عدد کسب شده پایین‌تر باشد نشان‌دهنده کیفیت بالاتر خواهد بود.

امسال برندهای رده میانی و به اصطلاح انبوه‌ساز به کم کردن فاصله خود با برندهای لوکس ادامه داده و امتیاز مشکلات متوسط برندهای رده میانی برابر با ۱۴۳ مشکل به ازای هر ۱۰۰ خودرو بوده که تنها ۷ امتیاز کمتر از ۱۳۶ مشکل متوسط دیده شده در برندهای لوکس می‌باشد. امتیاز متوسط کل مشکلات تجربه شده در سال ۲۰۱۸ نیز بنا به گفته جی دی پاور برابر با ۱۴۲ مشکل به ازای هر ۱۰۰ خودرو بوده است.

در ادامه شما را با قابل‌اعتمادترین خودروسازان سال ۲۰۱۸ آشنا می‌کنیم.

  1. لینکلن


با وجود ۱۳۳ مشکل به ازای هر ۱۰۰ خودرو، لینکلن نسبت به امتیاز ۱۵۰ PP100 (150 مشکل به ازای هر ۱۰۰ خودرو) سال قبلی بهبود مناسبی داشته است. این امر باعث شده لینکلن صعود دو پله‌ای نسبت به مطالعه سال ۲۰۱۷ داشته باشد و به لیست ۱۰ تایی ما وارد شود.

  1. تویوتا (مشترک)


تویوتا از نظر قابلیت اطمینان محصولات خود همچنان رقیبی سرسخت بوده و اما امسال کمی لغزیده است. سال پیش شاهد حضور تویوتا در رتبه سوم با تعداد ۱۲۳ مشکل به ازای هر ۱۰۰ خودرو بودیم درحالی‌که امسال این عملکرد به ۱۲۷ مشکل رسیده است.

  1. ب ام و (مشترک)


ب ام و نیز سال پیش با وجود ۱۳۹ مشکل به ازای هر ۱۰۰ خودرو در رتبه هفتم قرار داشت اما امسال با یک پله افت و وجود ۱۲۷ مشکل (درست همانند تویوتا) در رتبه‌ای مشترک با ژاپنی دوست‌داشتنی ما قرار گرفته است.

  1. هیوندای (مشترک)


رتبه هیوندای نسبت به سال پیش تغییری نکرده اما مقام ششمی خود را با یک خودروساز دیگر هم تقسیم کرده است. البته با وجود ۱۲۴ مشکل به ازای هر ۱۰۰ خودرو در سال ۲۰۱۸، هیوندای بهبود خوبی نسبت به ۱۳۳ مشکل سال قبلی نشان داده است.

  1. شورولت (مشترک)


سال گذشته شورولت با تعداد ۱۴۲ مشکل به ازای هر ۱۰۰ خودرو در جایگاه هشتم قرار داشت اما امسال به لطف مشکلات کمتر (۱۲۴ مشکل) دو پله بالاتر آمده و همسایه هیوندای شده است.

  1. کیا


کیا در مطالعه قابلیت اطمینان امسال از هیوندای جلو زده است. سال پیش شاهد ۱۴۸ مشکل به ازای هر ۱۰۰ خودرو و رتبه یازدهمی این خودروساز بودیم اما کیا امسال با تعداد ۱۲۲ مشکل به رتبه پنجم رسیده و بهبود قابل‌توجهی را به دست آورده است.

  1. اینفینیتی


اینفینیتی امسال کاملاً متحول شده است. بازوی لوکس نیسان در سال ۲۰۱۷ جزو سه کمپانی غیرقابل‌اعتماد جی دی پاور بوده و جایگاهی کاملاً بد داشت اما امسال با وجود ۱۲۰ مشکل به ازای هر ۱۰۰ خودرو توانسته رتبه چهارم را از آنِ خود کند. این یک تغییر شوکه کننده در مقایسه با وجود ۲۰۳ مشکل به ازای هر ۱۰۰ خودرو در سال ۲۰۱۷ می‌باشد.

  1. بیوک


بیوک قابل‌اعتمادترین برند در میان برندهای رده میانی بوده و با وجود ۱۱۶ مشکل به ازای هر ۱۰۰ خودرو در رتبه سوم کلی قرار گرفته است. این خودروساز آمریکایی سال پیش در رتبه چهارم بود و تعداد مشکلات آن به ازای هر ۱۰۰ خودرو ۱۲۶ مورد گزارش شده بود.

  1. پورشه

پورشه ماکان توربو
پورشه هنوز هم نتوانسته در مطالعه سالانه جی دی پاور لکسس را شکست دهد. سال پیش آلمانی‌ها با وجود ۱۱۰ مشکل به ازای هر ۱۰۰ خودرو به رتبه مشترک اول با لکسس دست یافتند اما امسال با ۱۰۰ مشکل در رتبه دوم قرار گرفته‌اند.

  1. لکسس


مالکان لکسس کمترین میزان مشکل از خودروهای خود را برای امسال گزارش کرده و این خودروساز ژاپنی برای هفتمین سال متوالی قابل‌اعتمادترین برند لقب می‌گیرد. برند لوکس تویوتا امسال به ازای هر ۱۰۰ خودرو تعداد ۹۹ مشکل داشته است.

منبع: autoguide