گروه پارس

۶ خودروی جالب کندتر از تویوتا کمری V6

۱ اسفند ۱۳۹۶

نسل جدید تویوتا کمری با در نظر گرفتن جمیع جهات بهترین کمری تاریخ است.


روزهای رنگ بژ و سواری کلافه کننده داشتن رفته‌اند. هم‌اکنون شاهد خطوط نرم و روان، استایل منحصربه‌فرد و جلوپنجره‌ای هستیم که کودکان کوچک را می‌ترساند. این خودرو همچنین دارای قدرتمندترین پیشرانه تاریخ کمری است: ۶ سیلندر ۳٫۵ لیتری با قدرت ۳۰۱ اسب بخار.


با این میزان قدرت و یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک شاید با خود بگویید کمری جدید کاملاً متقاعدکننده نشان می‌دهد. بنا به گفته منابع متعدد و گوناگون، نسخه‌های ۶ سیلندر همانند کمری XSE V6 شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت زیر ۶ ثانیه داشته و مسافت ۴۰۰ متر را در زیر ۱۴ ثانیه طی می‌کنند. بهتر از همه اینکه اعداد یاد شده احتمالاً با گذشت چند هزار کیلومتر از کارکرد خودرو بهتر هم خواهند شد.

در زمان‌های نه چندان دور این پرفورمنس را تنها در خودروهای اسپورت می‌دیدیم. امروز شما با خرید یک سدان خانوادگی مدرن، ایمن و جادار می‌توانید رانندگی هیجان‌انگیزی نیز داشته باشید. خب در ادامه ۶ خودروی جالبی را خدمت شما عزیزان معرفی می‌کنیم که احتمالاً در یک مسابقه درگ شرمنده کمری ۶ سیلندر ۲۰۱۸ خواهند شد! با ما همراه باشید.


ما این خودرو را دوست داریم زیرا محصولی راحت، بازیگوش و هیجان‌انگیز بوده و تنها با گیربکس دستی که موردعلاقه ماست عرضه می‌شود؛ اما شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت فوکوس ST برابر با ۶٫۲ ثانیه بوده و مسافت ۴۰۰ متر را زیر ۱۵ ثانیه طی می‌کند و رانندگان کمری XSE اگر پشت چراغ‌قرمز با این خودرو کل‌کل کردند خیلی نباید نگران برد خود باشند.

  • سوبارو BRZ/تویوتا ۸۶


این دو برادر در حقیقت یک روح در دو بدن بوده که سواری قهرمانانه و متوازنی داشته هرچند پیشرانه‌های سبک‌وزن و ۴ سیلندر BRZ و ۸۶ با قلب آهنین قوی کمری همخوانی ندارد. در یک درگ سنتی این کمری خواهد بود که حدود نیم ثانیه زودتر از دو خودروی یاد شده از خط پایان عبور خواهد کرد و البته در مسافت ۴۰۰ متر نیز همین عملکرد را بروز خواهد داد.

  • نیسان ماکسیما


خب رکورد این دو برابر است اما مقایسه کمری و ماکسیما جالب است. تویوتا کمری XSE V6 تقریباً در بحث شتاب گیری با سدان نیسان برابری می‌کند. ماکسیما ادعا می‌کند یک خودروی اسپورت اصیل با چهار درب است. به نظر می‌رسد نیسان اگر خواهان بالاتر بودن در بازار است باید قدرت تولیدی پیشرانه ماکسیما را افزایش دهد.

  • هوندا پریلود SH


این خودرو را به یاد می‌آورید؟ البته که می‌شناسید زیرا اسطوره اکثر ماست! هوندا پریلود یک خودروی اسپورت جذاب در روزگار نه چندان دور بوده و وداعی اشک‌بار با ما داشته است. در آن زمان کوپه اسپورت هوندا می‌توانست شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر را در ۷ ثانیه ثبت کند و مسافت ۴۰۰ متر را نیز در ۱۵٫۵ ثانیه طی کند. این عملکرد برای زمان خود خوب بوده اما امروز کمری XSE حدود یک ثانیه یا بیشتر سریع‌تر نشان می‌دهد.

  • ب ام و M3 کانورتیبل ۱۹۹۹


همسایه تازه به دوران رسیده شما اخیراً یک ب ام و M3 کانورتیبل ۱۹۹۹ خریده است. او فکر می‌کند صاحب سریع‌ترین چهار چرخ جهان است. با او در یک چراغ‌قرمز چشم در چشم شده و اشتباهش را گوشزد کنید! بنا به رکوردهای ثبت شده کمری XSE در بحث شتاب و مسافت ۴۰۰ متر به ترتیب حدود ۱ و نیم ثانیه سریع‌تر از M3 کانورتیبل ۱۹۹۹ می‌باشد.


مزدا RX-8 یک خودروی ویژه‌ی راننده بود که هندلینگ، توازن و ترمزگیری آن برای دوران خود سطح بالا محسوب می‌شود. موضوع این است که پیشرانه روتاری آن از نظر گشتاور تولیدی چندان جالب نبود و به همین دلیل است که در بحث شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر حدود یک ثانیه از کمری XSE V6 جدید عقب می‌افتد و در شتاب ۴۰۰ متر نیز نیم ثانیه کندتر از سدان جدید تویوتا است.

منبع: autoguide