گروه پارس

جانشین مک لارن ۵۷۰S چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟

۲۵ بهمن ۱۳۹۶

قرار است جانشین مک لارن ۵۷۰S سال آینده معرفی شود و موضوع مهم اینکه خودروی جدید این کمپانی دارای تکنولوژی‌های هیبریدی و خودران خواهد بود.


به عنوان بخشی از استراتژی جدید مک لارن، طیفی از محصولات جدید این خودروساز در سال‌های آینده دارای قوای محرکه هیبریدی خواهند بود. اولین محصولاتی که از این تکنولوژی سود خواهد بود نسل جدید مدل‌های سری اسپورت خواهند بود.


مدیر مک لارن آقای مایک فلوویت در مصاحبه با اتوکار تأیید کرده که معماری دگرگون شده مونوسل ۲ در کالبد جانشین ۵۷۰S بکار خواهد رفت. این معماری برای استفاده از قوای محرکه هیبریدی طراحی شده است.
او گفته است:

طراحی هیبریدی بخش از پلتفرم آینده ما بوده و از روز اول برای هماهنگی با قوای محرکه جدید طراحی شده است.

اما فلوویت چیز زیادی درباره قابلیت‌های رانندگی خودکار محصول جدید مک لارن نگفته اما تأیید کرده که این برند درباره استفاده از چنین تکنولوژی‌ای محتاطانه رفتار خواهد کرد:

ما انتخابی عمل خواهیم کرد. تکنولوژی خودران به آن صورت باعث جذب مشتریان نمی‌شود اما ما باید از آن برای بهبود ایمنی و قوانین آلایندگی سود ببریم.

مک لارن ۵۷۰S در سال ۲۰۱۵ معرفی شده اما این کمپانی برخلاف رقبا محصولات خود را با عمر ۴ تا ۵ ساله عرضه می‌کند. این احتمال وجود دارد پیش از معرفی جانشین ۵۷۰S شاهد عرضه نسخه قدرتمند LT باشیم.