گروه پارس

دردسرهای فروش کم مزراتی لوانته!

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

فروش مزراتی لوانته اصلاً در حد انتظار نبوده و بدین ترتیب کمپانی مادر یعنی فیات-کرایسلر مجبور خواهد بود میزان تولید را برای همخوانی با تقاضاها تنظیم کند.


بنا به گزارش اتونیوز، تأسیسات تولید میرافیوری این کمپانی در تورین ایتالیا که از سال ۲۰۱۶ تاکنون مشغول تولید این شاسی‌بلند است تا ماه جولای ساعات کاری را ۵۹ درصد کاهش خواهد داد.


بنا به گفته اتحادیه FIOM، این کاهش موقت ساعات کاری برابر با از دست رفتن ۲۰۸۰ شغل است. به عنوان نتیجه کارگران کمتر کار خواهند کرد و بنابراین حقوق کمتری خواهند گرفت.


این عمل در تعارض با بیانیه سال ۲۰۱۴ سرجیو مارکیونه است. مارکیونه در آن زمان برنامه سرمایه‌گذاری ۵ ساله شرکت را اعلام کرده و گفته بود که تا پایان سال ۲۰۱۸ استفاده از تمامی کارکنان در تأسیسات ایتالیای فیات-کرایسلر تضمین شده است.


مارکیونه ماه پیش بیانیه قبلی خود را تغییر داد و در نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۸ گفت که شاید فیات-کرایسلر نیازمند زمان بیشتری است.


تأسیسات میرافیوری فیات-کرایسلر که به تولید آلفارومئو میتو نیز مشغول است سال پیش و با تعلیق موقت تولید لوانته نیز چنین عملی را تجربه نموده بود.


نه تنها تأسیسات یاد شده شاهد چنین تحولاتی بوده بلکه مجبور شده مونتاژ مدل‌های گرن توریسمو، گرن کابریو، گیبلی و کواتروپورته را نیز چند ماه پیش به‌صورت موقتی متوقف کند.