گروه پارس

جگوار XE SV Project 8 سریع‌ترین سدان جهنم سبز

۹ آذر ۱۳۹۶جگوار XE SV Project 8 با ثبت رکورد ۷ دقیقه و ۲۱٫۲۳ ثانیه‌ای در پیست معروف نوربرگ رینگ تبدیل به سریع‌ترین سدان جهنم سبز شد.

رکورد جگوار در نوربرگ رینگ
رکورد پیشین ۷ دقیقه‌ای و ۳۲ ثانیه‌ای توسط سدان ایتالیایی آلفارومئو جیولیا کوادروفولیو ثبت شده بود اما جگوار توانست این رکورد را نزدیک ۱۱ ثانیه بهبود بخشد.

رکورد جگوار در نوربرگ رینگ
برخلاف جیولیا کوادروفولیو که در سراسر دنیا و به تعداد بالا فروخته می‌شود، جگوار تنها ۳۰۰ دستگاه از سدان پرفورمنس خود را خواهد ساخت. با این وجود، گربه وحشی بریتانیایی به آلمان‌ها و ایتالیایی‌ها نشان می‌دهد که دست‌های توانایی در ساخت سدان های پرفورمنس دارند.

رکورد جگوار در نوربرگ رینگ
مدیر بخش خودروهای ویژه جگوار لندروور آقای جان ادواردز درباره این رکورد می گوید:

بخش SVO به منظور جابجا کردن مرزهای عملکردی، تجمل و توانایی حرکت در تمامی سطوح به وجود آمده است. خودروی دست‌ساز XE SV Project 8 این اصول را به حد اعلا رسانده و پرفورمنسی را از تواناترین سدان کامپکت جگوار استخراج کرده است. رکورد نوربرگ رینگ ما نشان دهنده تعهدی است که به ساخت وحشی‌ترین محصولات برای مشتریانی داریم که به زودی این سدان را تجربه خواهند کرد.

قلب تپنده این سدان توانا پیشرانه ۸ سیلندر ۵ لیتری سوپرشارژرداری است که قدرت ۶۰۰ اسب بخاری دارد. پیشرانه مذکور منحصراً به یک گیربکس ۸ سرعته متصل شده و می‌تواند سدان جگوار را در ۳٫۳ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت رسانده و سقف سرعت ۳۲۱ کیلومتر در ساعتی را به آن اعطا کند.

[دانلود ویدئو]