گروه پارس

مهم‌ترین اعداد خودرویی هفته | مجله پارس گروه خودرو

۷ مهر ۱۳۹۶همچون هفته‌های گذشته، در آدینهٔ این هفته نیز با یکی دیگر از قسمت‌های سری مطالب مهم‌ترین اعداد خودرویی هفته با شما هستیم.

۱۰۰۰

این میزان وزن مک‌لارن اولتیمیت ویژن گرن توریزمو است. این یک کانسپت است که برای بازی گرن توریزمو طراحی شده، با برخورداری از ۱۱۵۰ اسب بخار قدرت که توسط یک قوای محرکه هیبریدی تولید می‌شود، حداقل در دنیای مجازی باید بسیار سریع باشد.

۵

این میزان زمانی به ثانیه است که پورشه ۹۱۱ GT2 RS زودتر از لامبورگینی اوراکان پرفورمانته توانست یک دور پیست نوربرگ‌رینگ را طی کند و بنابراین رکورد سریع‌ترین خودروی تولیدی جهنم سبز را بنام خود ثبت کرد. GT2 RS پرچم‌دار خانواده ۹۱۱ بوده و نمونه‌ای تولید محدود است. این هیولا از یک پیشرانه ۳٫۸ لیتری شش سیلندر تخت توئین توربو استفاده می‌کند که ۷۰۰ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد.

۱۹٫۸

این طولی به سانتیمتر است که کراس‌اوور جدید ولوو XC40 از برادر بزرگ‌ترش یعنی XC60 کوتاه‌تر است. این کراس‌اوور جدید سوئدی برای رقابت با خودروهایی چون ب‌ام‌و X1 و آئودی Q3 طراحی شده و در ایالات‌متحده با قیمتی از ۳۵,۲۰۰ دلار تا ۴۵,۹۳۵ دلار عرضه خواهد شد.

۴٫۷

این زمانی به ثانیه است که سدان جدید جنسیس G70 اسپرت می‌تواند طی آن از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسد. این سدان لوکس کره‌ای که با خودروهایی چون ب‌ام‌و سری ۳ و آلفارومئو جولیا به رقابت می‌پردازد، از یک پیشرانهٔ ۳٫۳ لیتری V6 توربو با ۳۷۰ اسب بخار قدرت استفاده می‌کند. در مدل پایین‌تر نیز یک پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر با ۲۵۰ اسب بخار قدرت قرار دارد.

۱٫۵

این زمانی به ثانیه است که نمونهٔ مسابقه‌ای لامبورگینی اوراکان سوپر تروفو اوو می‌تواند یک دور پیست مونزا را سریع‌تر از اسلافش طی کند. در سینهٔ این خودرو همان پیشرانهٔ ۵٫۲ لیتری V10 تنفس طبیعی با ۶۲۰ اسب بخار قدرت قرار دارد اما لامبورگینی با استفاده از بدنهٔ فیبر کربنی جدید که آئرودینامیک بهتری دارد، توانسته بدون قدرت بیشتر، زمان طی یک دور پیست اوراکان مسابقه‌ای را بهبود بخشد.

 

منبع: Motor1