گروه پارس

سوپرکار ATS GT با قیمت ۱٫۵ میلیون دلاری!

۱۴ شهریور ۱۳۹۶چرا بیش از ۱ میلیون دلار را برای خرید یک مک لارن P1 یا فراری لافراری صرف می‌کنید؟! بجای آن ۱٫۵ میلیون دلار بی‌زبان را برای خرید یک سوپرکاری که قبلاً حتی اسمش را نشنیده‌اید کنار بگذارید! این خودرو ATS GT نام داشته و نهایتاً پس از انتشار چندین تیزر شاهد رونمایی رسمی هستیم.


اگرچه این خودرو مدلی کاملاً جدید در سگمنتی داغ است اما ATS GT ویژگی‌های خاص خود را دارد. زیر کاپوت خودرو پیشرانه ۸ سیلندر ۳٫۸ لیتری بای توربو قرار داشته که خروجی ۶۹۰ اسب بخاری را نشان می‌دهد. کمپانی می‌گوید زمانی که فازهای توسعه‌ای خودرو در ماه آینده تکمیل شود پیشرانه خروجی نهایی ۸۰۰ اسب بخاری خواهد داشت.


تنها ۱۲ دستگاه از این سوپرکار ساخته خواهد شد. هر مدل قادر است تنها در ۳ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد. سقف سرعت خودرو ۳۲۹ کیلومتر در ساعت بوده و برای عملکرد بهتر در کنده شدن از زمین دارای سیستم لانچ کنترل نیز می‌باشد. متأسفانه گشتاور پیشرانه هنوز اعلام نشده اما ما می‌دانیم که GT دارای گیربکس دوکلاچه ای بوده و وزن آن تنها ۱۳۰۰ کیلوگرم است.

سوپرکار مورد بحث ظاهراً از ATS 2500 GT که سال ۱۹۶۳ معرفی شده الهام گرفته است. GT جدید دارای رینگ‌های ۲۰ اینچی در جلو و ۲۱ اینچی در عقب و ترمزهای سرامیک کربنی برمبو است. همچنین همانند مک لارن P1 ترمز هوایی نیز برای ایجاد نیروی توقف بیشتر بکار گرفته شده است.


کابین خودرو گران‌بها بوده و دارای پوشش چرم کامل و آلکانترا به همراه جزئیات فیبر کربنی است. مشتریان می‌توانند همه‌چیز کابین از دوخت‌ها گرفته تا کف‌پوش‌ها را با سلیقه خود سفارش دهند.

اگرچه تولید ATS GT تنها محدود به ۱۲ دستگاه بوده اما کمپانی می‌گوید مدل قدرتمندتر R نیز در آینده معرفی خواهد شد. متأسفانه مشخصات این نسخه قوی‌تر منتشر نشده است.