گروه پارس

پارس گروه خودرو – الزام خارجی ها به استفاده از توان قطعه‌سازی داخلی در قراردادهای خودرویی

۹ شهریور ۱۳۹۶

وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد

الزام خارجی ها به استفاده از توان قطعه‌سازی داخلی در قراردادهای خودرویی

پارس گروه خودرو- مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت بر الزام شرکت های خارجی در قراردادهای خودرویی برای استفاده حداکثری از توان قطعه‌سازی و زنجیره تامین داخل کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری«پارس گروه خودرو» به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «امیرحسین قناتی» اعلام کرد استفاده از توان داخلی در قراردادهای مشترک خودرویی، در همه مذاکرات، تفاهمنامه‌ها و قراردادهای شرکت‌های خودروساز با طرف‌های خارجی الزامی است.
وی افزود: برای ضمانت اجرای این موضوع تمهیداتی همچون تعیین تعرفه قطعات منفصل متناسب با میزان ساخت داخل خودرو و نیز کنترل معافیت‌های مرتبط توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در نظر گرفته شده است.
قناتی اضافه کرد: شرکت‌های قطعه ساز داخلی نیز می‌توانند در چارچوب طرح‌های توسعه‌ای خود با نوسازی یا ایجاد واحدهای جدید و با ارایه طرح‌های جدید و کیفی در این چرخه قرار بگیرند.
به گزارش ایرنا، ساماندهی واردات و صادرات، حمایت از خودکفایی در تولید کالاها و بهره گیری از توان داخلی از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.
پس از آن، سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت و امسال نیز (۱۳۹۶) «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال».