گروه پارس

معرفی شاسی‌بلند کامپکت کوروس یانگ

۹ شهریور ۱۳۹۶کوروس به دنبال به دست آوردن سهم مناسب از بازار داغ شاسی بلندها در چین بوده و برای این کار شاسی‌بلند کامپکت یانگ را در نمایشگاه خودروی چنگدو ۲۰۱۷ رونمایی کرده است. بدنه‌ی شیک این خودرو به یاد آورنده چری تیگو ۷ است که البته سورپرایز بزرگی هم نیست زیرا چری مالک نیمی از کوروس بوده و نیم دیگر این کمپانی هم به کمپانی سرمایه‌گذاری Kenoh هولدینگ سنگاپور تعلق دارد.


این خودرو طیف جدیدی از مصرف‌کنندگان لوکس را هدف قرار خواهد داد و به عنوان اولین مدل از سومین سری محصولات پس از مدل‌های کوروس ۳ و ۵ عمل خواهد کرد. با استفاده از همان پلتفرم مدولار T1X چری تیگو ۷، شاسی‌بلند کوروس یانگ طول ۴٫۵ متری داشته و توسط طراح اسبق مینی آقای گرت هیلدبرند طراحی شده است.

ظاهر و کابین خودرو کاملاً خوب طراحی شده اما مشتریان احتمالی باید بدانند که نیروبخش این شاسی‌بلند یک پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو با قدرت حدودی ۱۵۰ اسب بخار است. گزینه ای برای انتخاب گیربکس وجود نداشته و نیروی پیشرانه تنها از طریق یک گیربکس ۶ سرعته دوکلاچه به چرخ‌ها منتقل می‌شود. این خودرو تنها به‌صورت دیفرانسیل جلو عرضه شده و هنوز حرفی از عرضه سیستم چهار چرخ محرک به میان نیامده است.


کوروس یانگ را می‌توان نسخه‌ای لوکس‌تر از چری تیگو ۷ برای خریدارانی دانست که خواهان خودرویی لوکس‌تر هستند. کوروس ۱۰ سال پیش تأسیس شد اما نتوانست در بازار اروپا موفق شود اما قصد دارد دوباره در این بازار عرض‌اندام نماید.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا این خودرو بازخورد مناسبی از سوی مشتریان دریافت می‌کند یا خیر.