گروه پارس

«راهنمای جامع تندرستی در محیط کار» منتشر شد

۷ خرداد ۱۳۹۶
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نشر ورزش کتاب «راهنمای جامع تندرستی در محیط کار» را با هدف افزایش آگاهی افراد شاغل نسبت به تندرستی، به‌کارگیری روش‌های صحیح استفاده از ابزار محیط کار و افزایش میزان فعالیت بدنی منتشر کرد. این کتاب توسط دکتر سید محمد کاشف و دکتر مالک احمدی نوشته شده است
 
نویسندگان این کتاب از استادان دانشگاه و متخصص در این زمینه هستند. بنابراین کتاب به صورت کاملا علمی و تحقیق شده نگاشته شده و سعی شده است که قواعد و مستندات علمی و بر اساس متد روز دنیا ارائه شود.
 
این کتاب شامل چهار فصل است. فصل اول، درمورد اهمیت فعالیت بدنی و روش‌های انجام فعالیت‌های بدنی در محیط کار است. فصل دوم شامل روش‌های صحیح رفتارهای فردی در محیط کار است که به صورت عمومی در بیشتر محیط‌های کار وجود دارند.
 
از آنجایی که در اکثر محیط‌های کار از رایانه برای انجام کارهای روزمره استفاده می‌شود، فصل سوم به ارگونومی محیط کار با رایانه پرداخته است. فصل چهارم، روش‌های تمرین بدنی برای کاهش دردهای اسکلتی-عضلانی ناشی از کار با رایانه را پیشنهاد کرده است.
 
در پشت جلد این کتاب می‌خوانید: «عوارض پشت میز نشستن‌های طولانی در کارمندان همواره گزارش شده است. برخی تغییرات در فعالیت بدنی و تمرینات حرکتی، بهترین روش برای پیشگیری از بروز خستگی مفرط، دردهای مفصلی، بیماری‌های قلبی – عروقی، خطر پوکی استخوان، اضافه وزن و خطرهای بسیار دیگر است.
 
در صورت امکان، محل برگزاری جلسه‌های کاری را به جای نشستن پشت میز در اتاق کنفرانس، به محیط و فضای باز منتقل کنید. این یک خلاقیت و تنوع جالب در محیط کار است. حتی بحث درباره کار و مسائل آن را با قدم زدن و گفتگو در فضای باز انجام دهید. مطمئن باشید این کار به غیر از سوزاندن کالری بیشتر، منجر به شادی و نتایج بهتری خواهد شد.»
 
کتاب «راهنمای جامع تندرستی در محیط کار» در ۱۱۲ صفحه، شمارگان یک‌هزار نسخه و بهای ۹ هزار و ۹۰۰ تومان از سوی نشر ورزش و با همکاری نشر بامداد کتاب منتشر شده است.
«راهنمای جامع تندرستی در محیط کار» منتشر شد