گروه پارس

دایی: خودمان باشیم پرسپولیس را می‌بریم

۱۴ اسفند ۱۳۹۵

وبسایت رسمی برنامه نود – سرمربی تیم فوتبال نفت می‌گوید پرسپولیس نیازی به تعریف کردن ندارد اما تیمش از بازی فردا سه امتیاز را می‌خواهد.

به گزارش وب سایت نود، علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس اظهار داشت: ما فردا یک بازی خیلی مهمی داریم و امیدواریم از همین لیگ جواز آسیایی بگیریم. برای ما این بازی بسیار مهم است و سعی می‌کنیم ان‌شاءالله سه امتیاز این بازی را بگیریم. پرسپولیس نیازی به تعریف کردن ندارد و برانکو هم همین‌طور. دوست ندارم وارد این مسائل شوم. بازهم می‌گویم بازی بسیار مهمی با پرسپولیس داریم و ان‌شاءالله به سه امتیاز دست پیدا کنیم.

وی  در پاسخ به این سؤال که پرسپولیس چند بازیکن اصلی‌اش را در اختیار ندارد و آیا این مسئله به نفع تیم نفت تهران خواهد بود یا نه، گفت: نبودن پنج بازیکن پرسپولیس از بعضی جهات به نفع ماست و از بعضی جهات به ضررمان. ما هم به مانند پرسپولیس دو بازیکن اصلی خود را در اختیار نداریم. با این تفاوت که پرسپولیس برای نفرات غایب خود جایگزین دارد، اما ما از ابتدای فصل تاکنون در هر بازی از نبودن چند بازیکن خود ضربه خورده‌ایم و بازیکن جانشینی هم برای آنها نداشته‌ایم. در همین بازی فردا مجبوریم از دروازه‌بان ۱۸ ساله‌مان استفاده کنیم که تا حالا تجربه بازی در لیگ برتر را نداشته است. ما خیلی از مشکلات را داریم که پرسپولیس با آن مواجه نیست. ما از اول فصل در مسائل مختلف کمبود داشته‌ایم، ولی مشکل پرسپولیس فقط برای این بازی است. در حال حاضر مشکلات ما به حدی رسیده که به خودمان می‌گوییم که ای کاش ما همان پنج شش بازیکن را نداشتیم و مشکل‌مان همان مسئله بود.

سرمربی تیم فوتبال نفت خاطرنشان کرد: پرسپولیس تیم بزرگی است که بیش از ۶۰ درصد مردم کشور هوادار این تیم هستند و همیشه حمایت خود را از این تیم اعلام کرده‌اند. در کنار آن این تیم بازیکنان بزرگی را در اختیار دارد که در نبود آنها نفرات جانشین‌شان می‌خواهند خودشان را نشان دهند و همین مسئله کار ما را سخت می‌کند. تیم ما اگرچه مشکلات غیرفنی زیادی دارد، اما از لحاظ فوتبالی هیچ چیزی نسبت به تیم‌های دیگر کم نداریم و توانایی شکست دادن پرسپولیس را داریم. هرچند نمی‌شود منکر این قضیه شد که مشکلات به ما تا الان ضربه زده است.

او درباره مشکل مالیاتی بوجود آمده برای خود گفت: از لطف و محبت مدیران پرسپولیس است. در این دو روز حساب های ما را بستند که از راه قانونی باز کردیم. این اتفاق به لطف مدیران جدید پرسپولیس است. شخصی که در خودرو سازی بوده یک دفعه از فوتبال سر درآورده است. من این اتفاق را مدیون مدیران جدید هستم.

سرمربی نفت در ادامه درباره مشکلات مالی تیم گفت: تمام این مسائل در بازی فردا تاثیر گذار است. امروز ما را در زمین تمرین راه ندادند و مجبور شدیم به ورزشگاه تختی برویم و ۴۵ دقیقه آنجا تمرین کنیم. امسال انواع و اقسام بی حرمتی که تا حالا ندیده بودم به ما شده است. متاسفانه آنها حق دارند چون جایی که ما می‌خواهیم تمرین کنیم باید پولش را پرداخت کنیم. ما می‌خواهیم به مشکلات دامن نزنیم ولی ما تیمی داریم که می‌خواهد به سه چهار دهه قبل برگردد و برای بازی بعد ممکن است در رختکن برای بازی آماده شویم.

او ادامه داد: فدراسیون فوتبال مسئول اول این ورزش است و باید اهداف خیلی ها را بسنجند. من به آنها گفته ام که از هر کسی که به فوتبال می آید ضمانت نامه بگیرند. بازیکنان خارجی می آیند و شکایت می‌کنند و پولشان را می‌گیرند ولی ما ایرانی ها مظلوم واقع شده‌ایم. باشگاه کار خودش را انجام می‌دهد و برای فصل بعد یارگیری می‌کند بدون اینکه به تعهدات چندین سال قبلش عمل کند. بازیکن داخلی کمیته انضباطی برایش رای می‌دهد که متاسفانه انجام نمی‌شود.

دایی درباره شهباززاده گفت: او خیلی با تیم تمرین نکرده بود که بازیکنان چند روز اعتصاب کردند. اما بعد از آن چند روزی با ماست و اگر کمی زمان بگذرد به شرایط جسمانی خوبی می‌رسد. او بازیکنی خوب از لحاظ فنی و اخلاقی است و خیلی می‌تواند به ما کمک کند و اگر مشکلات کارت بازی او حل شود فردا بازی می‌کند.

او درباره نقطه قوت تیمش در این فصل که خط حمله این تیم بوده و مشکلات داوری لیگ، گفت: ما فردا در بازی نشان می‌دهیم چه هدفی داریم. دوما اینکه ما هر حرفی می‌زنیم شما تحریف می‌کنید. البته با همه رسانه‌ها نیستم وگرنه پرسپولیسی که همه را برده مگر می‌شود گفت که می‌خواهند قهرمانش کنند. امسال بهترین فصل فوتبالی پرسپولیس است و فراز و نشیب نداشته ولی من مطمئنم که اگر بازیکنان من خودشان باشند فردا پرسپولیس را شکست می‌دهیم. من دوست دارم پرسپولیس در بازی‌های دیگرش به غیر از فردا برنده باشد.

سرمربی نفت درباره شرکت در آزمون دکترا هم بیان کرد: این یک انگیزه شخصی بود که در کنکور دکترا شرکت کردم آنهم بعد از ۱۱ سال که فوق لیسانس گرفتم. من به هیچ عنوان به دنبال چیزهایی دیگر نبوده‌ام. بالاخره من در جوامع مختلف زندگی کرده‌ام و دوست داشتم از لحاظ علمی هم به چیزهایی که در موردشان به جواب نرسیدم برسم. این انگیزه من بود و به دنبال این هستم که این راه را ادامه دهم. من به دنبال این نبوده‌ام که در این مملکت پستی بگیرم و همیشه به دنبال آزادی بوده‌ام. من یک دقیقه زندگی الانم را با هیچ چیز عوض نمی‌کنم.

 

۲۰۵۱