گروه پارس

لیگ دسته اول/ سقوط ملوان به رده چهارم و صعود گل‌گهر به صدر جدول

۲ اسفند ۱۳۹۵

وبسایت رسمی برنامه نود – در ادامه هفته بیست و پنجم لیگ دسته اول فوتبال، هفت دیدار برگزار شد که در مهمترین بازی ملوان رده دومی بدون گل مقابل مس کرمان تساوی رسید تا فرصت رسیدن به صدر جدول را از دست بدهد.

به گزارش وب سایت نود، در پنج دیداری که امروز برگزار شد، گل گهر سیرجان توانست با پیروزی مقابل فجرسپاسی شیراز با یک بازی بیشتر نسبت به سپیدرود رشت و با تفاضل گل بهتر نسبت به این تیم به صدر جدول رسید.

گل گهرسیرجان یک – فجرسپاسی صفر

در معدود بازی این هفته لیگ یک که با گل همراه بود، شاگردان وینگو بگوویچ توانستند مقابل شاگردان غلامحسین پیروانی با برد از زمین بازی بیرون بیایند تا صاحب یک پیروزی با ارزش خانگی شوند. در این دیدار مهرداد آوخ در دقیقه ۵۰ برای گل گهر سیرجان گلزنی کرد.

با این نتیجه گل گهر سیرجان با ۴۳ امتیاز و برحسب تفاضل گل بهتر و یک بازی بیشتر نسبت به سپیدرود رشت که فردا مقابل استقلال اهواز قعرنشین بازی دارد، صدرنشین جدید لیگ یک شود. فجر سپاسی هم با این باخت ۲۰ امتیازی باقی ماند و جایگاه شانزدهمی خود را از دست نداد.

مس کرمان صفر – ملوان بندرانزلی صفر

در مهمترین بازی هفته بیست و پنجم، مس کرمان در خانه مقابل ملوان بندرانزلی به تساوی بدون گل رسید تا هردو تیم شانس رسیدن به صدر جدول را حتی به طور موقت از دست بدهند.

با این نتیجه ملوان بندرانزلی با۴۳ امتیاز به  رده سوم و مس کرمان با ۴۱ امتیاز به رده چهارم جدول رده بندی سقوط کردند.

اکسین البرز صفر – پارس جنوبی جم صفر

در تقابل دو مربی پرسپولیسی لیگ یک، هیچ کدام پیروز نبودند و این دیدار با نتیجه بدون گل به پایان رسید. در این دیدار پربرخورد محمود خمیسی، حسین پورامینی و بابا محمدی از تیم پارس جنوبی و مسیح زاهدی از تیم اکسین البرز از داور دیدار با کارت زرد داور مسابقه مواجه شدند.

با این تساوی اکسین البرز ۳۷ امتیازی بشد و به رده نهم سقوط کرد. پارس جنوبی هم با ۳۱ امتیاز در رده پنجم باقی ماند.

دیگر بازی های این هفته لیگ آزادگان با نتایج زیر به پایان رسید:

نساجی مازندران ۲ – مس رفسنجان صفر

گل ها: محمد عباس زاده (۵ پنالتی و ۹۰) برای نساجی مازندران

فولاد یزد صفر – آلومینیوم اراک صفر

راه آهن یزدان صفر – خونه به خونه بابل یک

گل:‌روح الله باقری در دقیقه ۵۰ برای خونه به خونه بابل

ایرانجوان بوشهر صفر – خیبر خرم آباد صفر

 

۲۰۵۱