گروه پارس

پیش بازی دورتموند – وولفسبورگ؛ تلاش دو تیم برای فرار از بحران

۲۹ بهمن ۱۳۹۵

وبسایت رسمی برنامه نود – دورتموند در هفته بیست و یکم بوندس لیگا با وولفسبورگ دیدار خواهد کرد.

به گزارش وبسایت نود، دورتموند که این روزها در وضعیت خوبی به سر نمی برد عصر شنبه و از ساعت ۱۸ به وقت ایران در ورزشگاه زیگنال ایدونا پارک به مصاف وولفسبورگ خواهد رفت. دورتموند در این بازی باید طبق رای کمیته نظارت بر بوندس لیگا، قسمت جنوبی ورزشگاه را بر روی تماشاگران ببندد. این رای به خاطر اتفاقات بازی مقابل لایپزیگ صادر شده است.


وضعیت دو تیم

دورتموند: هفته گذشته تیم توماس توخل مقابل دارمشتات بازی را واگذار کرد و با ۳۴ امتیاز در مکان چهارم جدول ایستاد. دورتموند برای بازی مقابل وولفسبورگ چند غایب خواهد داشت، سوکراتیس، اسون بندر، روده و رافائل گوئریرو به خاطر مصدومیت در اختیار نخواهد داشت.

وولفسبورگ: گرگ ها در این فصل شرایط مطلوبی ندارند. پس از گذشت بیست هفته از بوندس لیگا فقط ۲۲ امتیاز کسب کرده اند و در جایگاه چهاردهم جدول ایستاده اند.


نکات ویژه بازی

دیدار شنبه چهلمین رویارویی دو تیم در بوندس لیگا خواهد بود. در دیدارهای قبلی دورتموند ۲۱ برد و وولفسبورگ ۹ برد کسب کرده اند. در این ۳۹ بازی بازیکنان دورتموند ۸۱ گل و بازیکنان وولفسبورگ ۵۲ گل به ثمر رسانده اند.

مارکو رویس با زدن ۷ گل مقابل وولفسبورگ (بازی های بوندس لیگا) بهترین گلزن باشگاه دروتموند در این رویارویی محسوب می شود. همچنین دیگو بنالیو با حضور در ۱۶ بازی باسابقه ترین بازیکن کنونی در این رویارویی است.

این دو تیم اولین بار در سال ۱۹۷۴ و در زمانی که هر دو باشگاه در بوندس لیگا ۲ حضور داشتند به مصاف هم رفتند.

در ۱۵ بازی آخر مقابل وولفسبورگ بازیکنان دورتموند ۴۰ گل به ثمر رسانده اند. 

توماس توخل در هر سه بازی اش به عنوان سرمربی دورتموند مقابل وولفسبورگ برنده شده است.

در ۹ بازی آخر مقابل وولفسبورگ مارکو رویس ۹ گل به ثمر رسانده است.

در این دیدار بازیکنان و هم تیمی های زیادی با هم ملاقات خواهند کرد. یاکوب بلاژیکوفسکی به دورتموند بازخواهد گشت و آندره شورله مقابل هم تیمی های سابقش قرار می گیرد. پل ژرژ انتپ و عثمان دمبله که در رن هم بازی بودند اکنون در این دو تیم بازی می کنند. ویرینیا و رافائل گوئریرو بازیکنان تیم ملی پرتغال چند ماه قبل قهرمان یورو شدند و بورخا مایورال و مایکل مرینو سال گذشته در قالب تیم ملی زیر ۱۹ ساله های اسپانیا قهرمان اروپا شدند.

اشکان دژاگه بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در این بازی برای اولین بار در بازگشتش به وولفسبورگ در لیست بازیکنان این تیم برای این بازی قرار گرفته است.


 

ترکیب احتمالی دو تیم

پیش بازی دورتموند - وولفسبورگ؛ تلاش دو تیم برای فرار از بحران


۷۸۹۹