گروه پارس

کریستیانو رونالدو در صدر پردرآمد ترین ورزشکاران جهان قرار گرفت

۱۶ بهمن ۱۳۹۵

وبسایت رسمی برنامه نود – Forbes لیست ۱۰۰ ورزشکار پردرآمد زن و مرد در جهان را منتشر کرده و در صدر آنها کریستیانو رونالدو قرار دارد.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، کریستیانو رونالدو با مجموع سالانه ۸۸ میلیون دلار در آمد (۸۱٫۷ میلیون یورو)، در صدر پردرآمد ترین ها قرار دارد و این پول را از حقوق و دستمزد و تبلیغات به دست می آورد. در رده دوم این لیست، لیونل مسی از بارسلونا قرار دارد که ۸۱٫۴ میلیون دلار (۷۵٫۶ میلیون یورو) در آمد دارد. در جمع ۲۰ ورزشکار زن و مرد جهان، این دو نفر تنها فوتبالیست های حاضر هستند.

در جمع ۵ نفر برتر و پشت سر رونالدو و مسی، لبرون جیمز با ۷۱٫۵ میلیون دلار، راجر فدرر (۶۲٫۹ میلیون دلار)، کوین دورانت (۵۲٫۲ میلیون دلار) قرار دارند. فوتبالیست بعدی حاضر در این لیست نیمار است که در مجموع ۳۴٫۸ میلیون دلار درآمد دارد.

تنها دو ورزشکار اسپانیایی در این لیست قرار دارند که رافائل نادال و فرناندو آلونسو هستند. بعد از کریستیانو رونالدو، لئو مسی و نیمار، ۷ فوتبالیست دیگر هم در این لیست ۱۰۰ نفره حضور دارند که به این ترتیب است: ایبراهیموویچ نفر ۲۳ لیست با ۳۴٫۷ میلیون دلار، گرت بیل نفر ۲۵ لیست، با ۳۳٫۳ میلیون دلار، سرخیو آگوئرو نفر ۶۰ لیست با ۲۲٫۵ میلیون دلار، باستین شواین اشتایگر نفر ۸۰ لیست با ۲۰٫۸ میلیون دلار، خامس رودریگز نفر ۸۳ با در آمد ۲۰٫۵ میلیون دلار، آنخل دی ماریا با درآمدی مشابه در رده ۸۴ قرار دارد و ادن هازارد هم با ۲۰٫۴ میلیون دلار در رده ۸۵ قرار گرفته است.

۱۷۷۱