گروه پارس

چلسی بهترین تیم لیگ برتر در سال ۲۰۱۶؛ شیاطین سرخ بالاتر از سیتیزن ها

۱۱ دی ۱۳۹۵

وبسایت رسمی برنامه نود – چلسی بهترین تیم لیگ برتر در سال ۲۰۱۶ میلادی لقب گرفت.

به گزارش وبسایت نود، شنبه عصر با انجام چند دیدار بازی های لیگ برتر در سال ۲۰۱۶ میلادی پایان یافت. البته هنوز دو بازی دیگر از نیم فصل اول ۲۰۱۶-۲۰۱۷ باقی مانده است که روز یکشنبه برگزار می شود. با این وجود، چلسی در سال ۲۰۱۶ بهترین تیم لیگ برتر از نظر کسب امتیاز است. آبی های لندن از اول ژانویه ۲۰۱۶ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۶، ۷۹ امتیاز کسب کرده اند که بهترین آمار در میان تمام تیم های انگلیسی است. ۱۹ بازی در نیم فصل دوم فصل گذشته و ۱۹ بازی در نیم فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ انجام شده است.

چلسی بهترین تیم لیگ برتر در سال 2016؛ شیاطین سرخ بالاتر از سیتیزن ها

جالب اینجاست که چلسی در نیم فصل دوم ۲۰۱۵-۲۰۱۶، از ۱۹ بازی فقط ۳۰ امتیاز گرفت ولی اکنون در ۱۹ بازی این فصل، ۴۹ امتیاز کسب کرده است. بعد از چلسی، لیورپول با ۷۳ امتیاز قرار دارد. آن ها هم پیشرفت خوبی نسبت به فصل قبل از خود نشان داده اند. تیم لیورپول فصل قبل در ۱۹ بازی نیم فصل دوم، ۳۰ امتیاز گرفت.

اما منچستر یونایتد در این جدول، بالاتر از همشهری خود قرار گرفته است. شیاطین سرخ آمار مشابهی را به ثبت رسانده اند. آن ها در نیم فصل دوم ۲۰۱۵-۲۰۱۶، ۳۶ امتیاز گرفتند و اکنون هم در نیم فصل اول، ۳۶ امتیاز گرفته اند. سیتی در نیم فصل دوم ۲۰۱۵-۲۰۱۶، از ۱۹ بازی ۳۰ امتیاز گرفت.

آرسنال و تاتنهام هم با ۳۷ بازی کار خود را در سال ۲۰۱۶ به پایان رساندند. دو بازی باقیمانده این تیم از نیم فصل اول ۲۰۱۶-۲۰۱۷، در اولین روز سال ۲۰۱۷ میلادی انجام می شود.

 

۲۰۲۱