گروه پارس

دفاع اینفانتینو از فناوری داور ویدئویی

۲۸ آذر ۱۳۹۵

وبسایت رسمی برنامه نود – رییس فدراسیون بین المللی فوتبال از تصمیم این سازمان برای استفاده از داور ویدئویی در جام باشگاه های جهان دفاع کرد.

به گزارش وبسایت نود، جیانی اینفانتینو در جدیدترین مصاحبه خودش باوجود نارضایتی بازیکنان و سردرگمی که ایجاد شده از تصمیم فیفا برای استفاده از داور ویدئویی در جام باشگاه های جهان دفاع کرده و ابراز امیدواری کرده در صورت مثبت بودن نتایج آزمایش ها از این فناوری در جام جهانی بعدی استفاده شود.

اینفانتینو به خبرگزاری Kyodo ژاپن گفته:

ما این اشتباهات را می کنیم تا بتوانیم تصمیمات درست بگیریم. مطمئنا دفعه بعد که آقای مودریچ حتی با وجود چند ثانیه معطلی با کمک داور ویدئویی پیروز بازی شود، خوشحال خواهد شد. زمان تصمیم گیری داور ویدئویی در آینده کم خواهد شد اما حتی اگر ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه هم طول بکشد ما باید به داور کمک کنیم تا بهترین تصمیم را که سرنوشت مهمترین رقابت دنیا یعنی جام جهانی را مشخص خواهد کرد بگیرد.

ما نمی خواهیم ریتم بازی از بین برود. ریتم بازی یکی از بهترین جنبه های بازی فوتبال است. البته که به آزمایش این فناوری ادامه می دهیم و امیدوارم این آزمایش ها همچنان مثبت باشند. امیدوارم نتایج آزمایش های این فناوری آنقدر مثبت باشد که در جام جهانی بعدی به طور کامل از آن استفاده کنیم.

اینفانتینو همچنین درباره افزایش تعداد تیم های جام و جهانی و مخالفت اتحادیه باشگاه های اروپا با این تصمیم گفته:

دوست دارم این نکته را بیان کنم که حتی در جام جهانی ۴۸ تیمی هم تعداد بازی ها نسبت به الان بیشتر نخواهد شد. تعداد روزهای برگزاری هم بیشتر نمی شود. تنها تفاوت این است که ۸ یا ۱۶ تیم دیگر هم در بزرگترین رقاتب دنیا شرکت خواهند کرد. بنابراین هیچ حرکت نزولی رخ نخواهد داد.

۲۰۳۱