گروه پارس

مسکو: اوضاع انسانی در موصل نگران‌کننده است

۲۷ آبان ۱۳۹۵
سخنگوی وزارت خارجه روسیه درباره تیره‌تر شدن روابط میان مسکو و واشنگتن در دوره «باراک اوباما» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا ابراز نگرانی کرد.

به گزارش فارس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، مسکو شدیدا نگران تیره تر شدن روابط با واشنگتن در دوره ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» است.

وی با اعلام اینکه  «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در تاریخ ۲۱ و ۲۲ نوامبر،برای برگزاری دیداری مشترک با وزیر خارجه بلاروس به این کشور اروپایی سفر خواهد کرد، از دیدار وزیر خارجه روسیه با همتای آمریکایی خود در پرو خبر داد.

پیشتر اعلام شده بود که احتمال دارد وزرای خارجه آمریکا و روسیه در حاشیه اجلاس اقتصادی کشورهای اوراسیا در پرو با یکدیگر دیدار و درباره سوریه نیز گفت‌وگو کنند.

زاخارووا درباره اوضاع در موصل نیز گفت: «هر مرحله‌ای که ائتلاف به رهبری آمریکا در عراق پیش می‌رود، بیش از ۴ هزار بمب در موصل پرتاب می‌شود. متأسفانه اوضاع انسانی در این شهر رو به وخامت است و غیرنظامیان در حال فرار از موصل هستند. اوضاع واقعی موصل در رسانه‌های جریان مسلط در آمریکا به خوبی پوشش داده نخواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه نامه‌ای از والدین «الکساندر پروخورنکو» نظامی روس قرائت کرد که در عملیات آزادسازی پالمیرا در سوریه کشته شده بود. این نامه خطاب به فرانسوا اولاند رئیس‌جمهوری فرانسه بود و از وی پرسیده شده بود که چرا از وضع تحریم‌های بیشتر علیه روسیه حمایت می‌کند.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش به اوضاع در سوریه اشاره کرد و استفاده نیروهای تروریستی از تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان و نظامیان سوری در شهر حلب را یک بار دیگر یادآورد شد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که ادعاهای مطرح شده توسط آمریکا درباره اینکه عملیات نیروهای هوایی روسیه در سوریه در نقض قوانین بین المللی انجام می‌شود، کاملا بی‌اساس است.

زاخارووا در ارتباط با گزارش دیوان بین‌المللی کیفری در خصوص اوکراین گفت که این گزارش نشان داد که این دادگاه، استقلال خود را از دست داده است.
اوایل روز چهارشنبه، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه حکمی را به امضا درآورد که طبق آن مسکو از مشارکت در اساسنامه رم دیوان بین‌المللی کیفری امتناع می‌ورزد.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص گفت: «همانطور که پیشتر در بیانیه منتشر شده در وب‌سایت وزارت خارجه روسیه توضیح داده شد، دیوان بین‌المللی کیفری امیدهایی که به آن بسته شده بود را محقق نکرد.»
وی ادامه داد که دیوان بین‌الملالی کیفری نمی‌تواند بخشی از فرایند مقرره در شرق اوکراین باشد.

نوشته مسکو: اوضاع انسانی در موصل نگران‌کننده است اولین بار در دانلود آهنگ جدید – ایسر فناوری پدیدار شد.