گروه پارس

جهانگیری: نیازمند ساماندهی مسائل مرتبط با جوانان هستیم

۱۹ آبان ۱۳۹۵
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بخش ورزش نقش پراهمیتی در تقویت سرمایه های اجتماعی دارد، گفت: دولت باید سیاستگذاری مناسبی در بخش ورزش انجام دهد.

 به گزارش مشرق، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور عصر امروز (چهارشنبه) در آیین تکریم وزیر سابق و معارفه وزیر جدید ورزش و جوانان اظهار داشت: آقای گودرزی در دوره مسئولیت خود صادقانه و با تلاش شبانه روزی آنچه در توان داشت در خدمت عرصه ورزش و جوانان گذاشت.

معاون اول رئیس جمهور افزود: امیدوارم آقای سلطانی‌فر که از چهره های آشنا و مدیر باسابقه در مسئولیت های مختلف است، در مسئولیت جدید بتواند همانند گذشته منشأ خدمات به کشور باشد.

جهانگیری با اشاره به اهمیت جایگاه وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: این وزارتخانه به دلیل ویژگی های خاص و اهمیت حوزه ورزش و جوانان باید بتواند خود را با تحولات روز دنیا هماهنگ کرده و برنامه های ورزش و جوانان را با نگاهی علمی و دقیق دنبال کند.

وی با اشاره به اینکه جامعه ایرانی جامعه‌ای جوان است، تصریح کرد: فضای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجرایی کشور باید فهم درستی از جامعه جوان و اقتضائات آن داشته باشد و سازوکاری طراحی کند که قادر باشد به نیازهای جامعه جوان کشور پاسخ دهد.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ورزش در جهان امروز بر همه عرصه‌ها تأثیرگذار است گفت: ورزش بر سیاست، اقتصاد، فرهنگ و همه شئونات کشور تأثیر تعیین کننده دارد و این یعنی دولت باید سیاستگذاری مناسبی در بخش ورزش انجام دهد.

جهانگیری با تأکید بر اینکه باید با جدیت به جامعه جوان کشور بپردازیم و مسائل مرتبط با جوانان را ساماندهی کنیم، افزود: آقای سلطانی‌فر باید به موضوع جوانان به عنوان یک موضوع جدی توجه کند و حل مسائل مرتبط با جوانان را در دستور کار قرار دهد.

وی ادامه داد: جمعیت جوان بخش زیادی از جامعه ایرانی را تشکیل می دهد و جوانان سهم تعیین کننده ای در کشور دارند، به همین دلیل رسیدگی به مسائل جوانان باید با سازوکارهای مناسب دنبال شود.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه از ورزشکاران به عنوان گروه های مرجعی یاد کرد که مورد توجه مردم هستند و گفت: ورزشکاران می توانند به جامعه نشاط دهند و خودشان نیز به عنوان سفیران امید در میدان های ورزشی حضور داشته باشند.

جهانگیری با تأکید بر اینکه دولت نگاه ویژه‌ای به عرصه ورزش و جوانان کشور دارد، اظهار امیدواری کرد سلطانی فر وزیر جدید این وزارتخانه بتواند مسیر گذشته را با سرعت هر چه بیشتر ادامه دهد و دولت نیز در این مسیر کمک خواهد کرد.

وی با قدردانی از جوانان و ورزشکاران کشور که در میدان های مختلف ورزشی و علمی برای کشور افتخار کسب می کنند، قدردانی کرد و گفت: علی رغم محدودیتهای موجود در بودجه، دولت در حد وسع به بخش ورزش و جوانان کمک خواهد کرد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بخش ورزش نقش پراهمیتی در تقویت سرمایه های اجتماعی دارد گفت: نشاط، امید و تحرک از مؤلفه های اصلی سرمایه های اجتماعی هستند و ورزش نقش فراوانی در تقویت این سه مؤلفه دارد.

در این مراسم وزیر سابق ورزش و جوانان گفت: کار ما همانند دوی امدادی است که ادامه مسیر به آقای سلطانی فر واگذار شده و امیدوارم ایشان بتواند این مسیر را بهتر از گذشته ادامه دهد.

وزیر جدید ورزش و جوانان هم گزارشی از برنامه های خود برای این وزارتخانه ارائه کرد و به تشریح روش های اجرایی و برنامه های مدیریتی خود برای فعالیت وزارت ورزش و جوانان پرداخت.

نوشته جهانگیری: نیازمند ساماندهی مسائل مرتبط با جوانان هستیم اولین بار در دانلود آهنگ جدید – ایسر فناوری پدیدار شد.