گروه پارس

هامان: اوزیل برای جاودان شدن به چیزی بیش از دو جام حذفی نیاز دارد

۱۱ آبان ۱۳۹۵

وبسایت رسمی برنامه نود – هافبک سابق لیورپول معتقد است کسب دو عنوان قهرمانی جام حذفی در کارنامه ملی پوش آلمانی آرسنال نمی تواند نقطه درخشان و امیدوار کننده ای برای او باشد.

به گزارش وب سایت نود، دیتمار هامان هافبک آلمانی لیورپول که در دوره هفت ساله حضورش در این تیم انگلیسی موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر نشد، می گوید افتخارات مسعوت اوزیل در آرسنال باید بسیار بیشتر از کسب دو عنوان قهرمانی در جام حذفی باشد.

دیتمار هامان که در فینال خاطره انگیز لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۰۵ همراه با لیورپول توانست شکست ۳ بر صفر برابر میلان در نیمه اول را جبران کرده و در نهایت به عنوان قهرمانی دست یابد، در دوران حضورش در جمع لیورپولی ها تنها به دو عنوان قهرمانی جام حذفی دست پیدا کرد. هافبک سابق تیم ملی آلمان در مورد شرایط تیم آرسنال پیش از رویارویی با لودوگورتس در لیگ قهرمانان اروپا در گفتگویی با ESPN FC اظهار داشت:

او در تمام دوران حضورش در فوتبال انگلیس نشان داده که بازیکن توانمندی است. به نظرم چیزی که مسوت اوزیل به آن نیاز دارد، کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر یا لیگ قهرمانان اروپاست. قهرمانی در جام حذفی بسیار مهم و ارزشمند است، اما جام حذفی هیچ گاه در اندازه های لیگ برتر یا لیگ قهرمانان اروپا نیست. به نظرم مهم ترین وظیفه مسوت اوزیل دست یافتن به افتخاراتی اینچنینی است.

تیم فوتبال آرسنال در دیدار رفت برابر نماینده بلغارستان در لیگ قهرمانان اروپا به پیروزی پرگل ۶ بر صفر دست یافت و در این هفته باید در خانه حریف به مصاف این تیم برود. در صورت پیروزی، صعود توپچی های لندن به مرحله بعدی مسابقات قطعی خواهد شد.

 

۲۰۸۱