گروه پارس

یوونتوس ۴-۰ کالیاری؛ بازگشت بیانکونری در شب مصدومیت بوفون

۳۱ شهریور ۱۳۹۵

وبسایت رسمی برنامه نود – هفته پنجم رقابت های سری آ با برگزاری چند بازی به طور هم زمان، به پایان رسید که در یکی از این مسابقات، یوونتوس در ورزشگاه اختصاصی اش به مصاف کالیاری رفت و با نتیجه قاطع به پیروزی رسید.

به گزارش وبسایت نود، در چارچوب هفته پنجم سری آ، تیم یوونتوس در ورزشگاه اختصاصی خود به مصاف کالیاری رفت. مائوریتزیو ماریانی قضاوت این بازی را بر عهده داشت. بیانکونری پس از دو بازی انتقاد برانگیز مقابل سویا و اینتر، به شدت تحت فشار انتقادات قرار داشت. شکست یوونتوس مقابل رقیب دیرین یعنی اینتر در داربی ایتالیا باعث شد که بیانکونری به توپ پُر به مصاف کالیاری برود. کالیاری نیز طی ۴ بازی اخیر فقط به یک برد رسیده و با ۴ امتیاز، وضعیت چندان خوبی نداشت.

مکس آلگری سرمربی یوونتوس ترجیح داد تا علی رغم فشار شدید رسانه ها، باز هم با سیستم ۲-۵-۳ به میدان برود در حالی که ماسیمو راستلی سرمربی کالیاری از سیستم اولیه ۲-۳-۱-۴ استفاده کرد. حضور دانیله روگانی در خط دفاعی به همراه هرنانس و ماریو لمینا در خط هافبک از نکات بارز این بازی بود. انتظار نمی رفت که بونوچی، لیش اشتاینر و آساموا به نیمکت ذخیره ها منتقل بشوند. زوج خط حمله یوونتوس نیز یک زوج کاملاً آرژانتینی بود.

ترکیب اصلی و امتیازات دو تیم:

یوونتوس 4-0 کالیاری؛ بازگشت بیانکونری در شب مصدومیت بوفون

لحظات حساس بازی:

یوونتوس از همان ابتدا حاکم بر توپ و میدان بود. بیانکونری در ۱۵ دقیقه نخست بازی، ۳ شوت را به سوی دروازه حریف روانه کرد که توسط استوراری دروازه بان کالیاری دفع شد. سرانجام گل نخست بازی در دقیقه ۱۴ به ثمر رسید. توپ حاصل از یک ضربه آزاد به گونزالو هیگواین رسید و شوت سر ضرب هیگواین باز هم توسط استوراری برگشت داده شد ولی توپ برگشتی در جلوی دروازه خالی به دنیله روگانی رسید و این مدافع پیش تاخته نخستین گلزن بازی لقب گرفت.

اشتهای یوونتوس پس از گل اول، بیشتر هم شد. ساندرو و هیگواین دو موقعیت خوب گلزنی را از دست دادند تا این که در دقیقه ۳۴، این بار نوبت هیگواین بود که باز هم توپ برگشتی توسط استوراری را درون دروازه کالیاری قرار بدهد.

استوراری دروازه بان کالیاری بدون شک ستاره تیمش در این دقایق بود که شوت دیدنی میرالم پیانیچ را دفع کرد ولی چند دقیقه بعد، شوت مهار نشدنی دنی آلوز در دقیقه ۳۹ در کنج دروازه کالیاری قرار گرفت.

یوونتوس 4-0 کالیاری؛ بازگشت بیانکونری در شب مصدومیت بوفون

نیمه اول با برتری ۳-۰ یوونتوس به پایان رسید ولی در ابتدای نیمه دوم، جیجی بوفون دروازه بان بیانکونری احساس مصدومیت کرد و در نهایت جای خویش را درون دروازه به نتو داد.

یوونتوس در نیمه دوم هم بازی برتری را ارائه داد ولی از کوبندگی نیمه اول خبری نبود. شوت هایی خطرناک از پیانیچ و هرنانس روانه دروازه کالیاری شدند که استوراری باز هم این ضربات را دفع کرد.

آلگری در دقایق رو به پایان نیمه دوم، ماریو مانژوکیچ و مارکو پیاتسا را به میدان فرستاد. حضور آنها در بازی به سود یوونتوس تمام شد و گل چهارم به ثمر رسید. در دقیقه ۸۴، پیانیچ حرکتی را آغاز کرد که با ضربه سر مانژوکیچ به لمینا رسید و ضربه برگشتی لمینا به پای لوکا چپیتلی مدافع کالیاری برخورد و درون دروازه این تیم قرار گرفت.

بازی با نتیجه ۴-۰ به سود یوونتوس خاتمه یافت.

خلاصه ای از وقایع مهم بازی:

یوونتوس 4-0 کالیاری؛ بازگشت بیانکونری در شب مصدومیت بوفون

۴۴۶۴