گروه پارس

تجهیز کتابخانه‌های مساجد به کتاب‌های مفید برای کیفی‌سازی فعالیت‌ کانون‌های فرهنگی ـ هنری

۲۵ مرداد ۱۳۹۵
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا ارباب‌سلیمانی اظهار کرد: نکته‌ای که همواره مورد تأکید بوده، توجه کمی و کیفی به کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد به‌صورت توأمان و در کنار هم است.

وی در ادامه با تشریح برخی فعالیت‌های این ستاد، گفت: فعالیت‌های متنوع قرآنی، برگزاری دوره‌های هدفمند آموزشی، تخصصی شدن کانون‌ها، حضور در مساجد دانشگاه‌ها، راه‌اندازی مراکز دیجیتال، تجهیز کتابخانه‌های مساجد به کتاب‌های مفید و مواردی از این قبیل، همه حاکی از توجه به موضوع کیفی‌سازی فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ارباب‌سلیمانی با اشاره به این‌که یک‌هزار و ٧٢٤ کانون فرهنگی ـ هنری در سال گذشته تأسیس شده، گفت: در حوزه قرآنی در مساجد، شاهد کارهای جالبی بوده و هستیم که برگزاری هفت هزار جلسه تفسیر روزانه قرآن کریم از جمله این فعالیت‌هاست.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور اجرای طرح تلاوت نور در ٢٥ هزار کانون مسجدی در سراسر کشور، برگزاری همایش‌هایی در راستای تکریم خادمان طرح تلاوت نور در ٣١ استان کشور، اهدای ٣٠ هزار جلد قرآن کریم به مساجد در سال ٩٤ و راه‌اندازی یک‌هزار و ۲۹۷ خانه نور در سراسر کشور را بخشی از فعالیت‌های قرآنی دانست که به همت ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور صورت گرفته است.

وی همچنین با اشاره به برخی فعالیت‌های این کانون در حوزه فرهنگی و هنری عنوان کرد: در این حوزه کانون، فعالیت‌های خوب و چشمگیری داشته که از آن جمله می‌توان به برگزاری دهمین جشنواره مدهامتان در آذر ٩٤ به میزبانی اصفهان، هفتمین جشنواره آواها و نغمه‌های آسمانی در رشته سرود به میزبانی همدان، برپایی نخستین جشنواره سراسری قرآن ویژه کانون‌های فرهنگی مساجد روستایی به میزبانی هرمزگان، برپایی جشنواره محراب قلم در رشته وبلاگ‌نویسی و نشریات تجربی، برگزاری نخستین دوره توجیهی مربیان گروه‌های سرود به میزبانی قم، بزرگداشت مناسبت‌های مذهبی ـ ملی و مذهبی عید فطر، دهه کرامت، روز جهانی مساجد و حمایت از پروژه‌های فرهنگی اشاره کرد. 

حجت‌الاسلام والمسلمین ارباب‌سلیلمانی با اشاره به نامگذاری سال ٩٥ با عنوان «‌اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» گفت:‌ تلاش ما این بوده که همگام با این شعار و نامگذاری حرکت کنیم و خوشبختانه در این راستا نیز اقدام‌های بسیار خوب و مطلوبی به‌عمل آمده و ادامه خواهد داشت.

دبیرستاد عالی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور اظهار کرد: در حوزه‌های کتابخانه‌ها، برنامه‌ریزی و آمار نیز برنامه‌های خوب و متنوعی را کانون انجام داده است.

تجهیز کتابخانه‌های مساجد به کتاب‌های مفید برای کیفی‌سازی فعالیت‌ کانون‌های فرهنگی ـ هنری